Opolski Gargamel 2015 - WYNIKI

Głosowanie w plebiscycie "Opolski Gargamel 2015" rozpoczęło się 20 kwietnia. Przez ponad miesiąc oddano 565 głosów. 

Zdobywcą zaszczytnego tytułu najbrzydszego budynku w Opolu w roku 2015, zwycięzcom plebiscytu "Opolski Gargamel" został... pasaż handlowy w sąsiedztwie dworca PKS! Zdobył on ponad 23% wszystkich głosów. Ta osobliwa wizytówka Opola jak widać jest dla opolan sporym powodem do wstydu. Nie tak wyobrażają sobie oni bramę miasta witającą gości. Natłok reklam, niszczejące baraki, zapach moczu i żebracy. A przecież nasze miasto jest wyjątkowo piękne i niczym brzydkie kaczątka odkrywa swój urok z każdym kolejnym krokiem.

Na drugim miejscu z liczbą 92 głosów, które dały 16,3%  uplasował się niedawno wyremontowany Mały Rynek. Najnowsza inwestycja ujęta w tegorocznym plebiscycie będąca jedną z najczęściej zgłaszanych propozycji, prześmiewczo określana mianem BetonPlatzu.

Ostatnie miejsce na tzw. pudle uzyskała szmata reklamowa na kamienicy, w której mieści się Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji. Po raz pierwszy w naszym plebiscycie reklama zdobywa miejsce w najgorszej trójce. Wielka szmata reklamowa zawieszona na pięknej (i odnowionej) kamienicy szpeci ulicę Ozimską. Przy okazji zasłania opolanom przepiękny obiekt, który staraniami właścicieli (tych samych, którzy teraz zasłaniają efekt) został starannie odremontowany. Nominacja ta uzyskała 80 głosów co dało 14,2%.Pełne wyniki głosowania: