Inicjatywy OzS

Muzeum z Sercem

Cykl konkursów zorganizowanych wspólnie przez grupę Opole z Sercem i Muzeum Śląska Opolskiego. Udział w specjalnie zorganizowanych zwiedzaniach zakamarków MŚO był nagrodą za odgagnięcie jednej z fotograficznych zagadek. "Muzeum z Sercem" podzielone było na trzy etapy. Za każdym razem zwiedzanie odbywało się w innej części muzeum. I tak w pierwszym etapie zwycięzcy oprowadzani byli po wystawach poświęconych najnowszej historii Opola. W drugim etapie konkursu odwiedziliśmy wystawy poświęcone Ostrówkowi i najstarszym dziejom naszego miasta. W ostatnim, trzecim etapie, nagrodą konkursową było zwiedzanie zabytkowej Kamienicy Czynszowej, położonej przy ul. Św. Wojciecha 9, którego gospodarzem była p. Urszula Zajączkowska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólne poznawanie historii Opola i okolic!
Więcej zdjęć z akcji "Muzeum z Sercem"

Serce Opola

Konkurs fotograficzny zorganizowany przez Opole z sercem i wydawnictwo Nowik. W trakcie trwania zabawy szukaliśmy zdjęć, które na nowy sposób pokażą serce Opola, a także odpowiedzą na pytaniem czym jest serce miasta dla autora zdjęcia. Mogło to być ulubione miejsce, budynek - być może dom czy szkoła, a może ludzie w jakimiś miejscu?! Nieważne czy zdjęcie zrobione było profesjonalnym aparatem czy telefonem komórkowym! Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwo Nowik!
I miejsce 
II miejsce
III miejsce

Kocham Opole

Za co można kochać Opole? A czy potrzebny jest powód? Zebraliśmy dla was opinie opolan, dlaczego to Opole jest najlepszym miejscem pod słońcem i za co je kochają!

Justyna:
Drogie Opole, za co Cie kocham?
Jesteś moim miejscem, gdzie się uśmiecham i gdzie szlocham.
Drogie Opole, znasz mnie od małego
Po Twych zakamarkach bawiłam się w chowanego
Drogie Opole, dziś dorastam na Twych ziemiach
A Ty piękniejesz i w deszczu i w słońca promieniach
Drogie Opole, historia Twa jest ciekawa
Zapierająca dech i nierzadko krwawa
Drogie Opole, bezpiecznie się tu czuję
Jesteś moim domem, za to dziękuję
Drogie Opole, nie za duże i nie za małe
W sam raz dla mnie, po prostu wspaniałe!
Drogie Opole, bądź już na zawsze mojeMoje miasto i ja… nas dwoje.


Elżbieta:
Bo jest moje, znane, zielone, sentymentalne, z historią, inne niż wszystkie, piękne!

Janina:
Kocham Opole za jego magię i cudowną atmosferę!

Urszula:
Kocham Opole za to, że jest moim miastem!

Danuta:
Kocham Opole, bo to moje rodzinne miasto. Tu się urodziłam i mieszkałam przez 23 lata. Opole jest bajeczne, zielone i piękne.

Michał:

Kocham Opole za każdy dzień spędzony tutaj!

Aneta: 
A musi być powód? Miłość czasem nie potrzebuje słów! 

Danuta Jazłowiecka:
Miasto Opole i jego mieszkańcy sprawiają, że jestem dumna z tego, że się tutaj urodziłam i tutaj mieszkam. Wielokrotnie, przedstawiając się jako osoba pochodząca z Opola, słyszę same komplementy na temat naszego miasta, zarówno od osób z kraju jak i z zagranicy. Z zagranicy szczególnie, często tym pochwałom towarzyszy szczere wręcz „mlaskanie”. Opole kocham za piękną zieleń, której jest u nas bardzo dużo, zadbane ulice świadczące o tym, że jesteśmy dobrymi gospodarzami. Za rosnące, jak grzyby po deszczu, miejsca odpoczynku, relaksu i sportu. Za możliwość dojazdu rowerem z jednego miejsca w mieście na drugie. Za wspaniałych architektów i urbanistów, którzy projektują obiekty zdobywające laury na krajowych, europejskich i światowych konkursach architektonicznych. Za coraz lepsze rozwiązania komunikacyjne – jeszcze niedawno, jak większość z nas, „psioczyłam” na opolskie korki, na szczęście jest ich coraz mniej, a i tak są „małym pryszczem” w porównaniu z koszmarnymi zatorami we Wrocławiu. Mam kilka ulubionych miejsc, które z racji pełnionych obowiązków rzadko odwiedzam, ale je uwielbiam! Są to: opolska Wenecja, ZOO i Wyspa Bolko, Filharmonia Opolska, Miejska Biblioteka Publiczna, pl. Wolności z „Grabówką”, Wzgórze Uniwersyteckie. Pokochałam to miasto, a właściwie zdałam sobie z tego sprawę w latach 90-tych, kiedy zaczęłam dla niego coś robić. Wówczas poczułam się jego cząstką i poczułam za nie odpowiedzialność. Chciałabym, aby każdy mieszkaniec Opola, począwszy od najmłodszego na najstarszym skończywszy, miał wiele szans zrobić coś dla naszego miasta i te szanse wykorzystywał. To właśnie najbardziej scala i identyfikuje nas z miejscem, w którym mieszkamy, które kochamy.

Adam:
Za historię, z którą spotykamy się w tym mieście na każdym kroku.


Janina:
Kocham Opole za najpiekniejsze lata, które spedzilam w moim ukochanym, uwielbianym miescie.

Rafał:
Najlepsze imprezy! Najlepsi ludzie!