Trzy lata minęły...

Trzy lata temu w głowie pewnego maturzysty zaświtała myśl, by zwrócić uwagę Opolan na ich miasto. Zmęczony narzekaniem na nudne, brzydkie, smutne Opole postanowił, że udowodni tym wszystkim maruderom, jak bardzo się mylą. Sam nie dałby rady. Pomocy szukał u dwóch zdolnych, pomysłowych i uroczych młodych dam. I tak, w tempie ekspresowym powstał projekt, który obchodzi już swoje trzecie urodziny. A miała to być jedynie wakacyjna akcja... Tak oto powstało wasze i nasze Opole z Sercem!

Przez cały ten czas wiele się działo. Mieliśmy swoje wpadki (o których zapominamy), mieliśmy swoje święta. Takim małym świętem jest dla nas każda wasza szczera pochwała, docenienie naszej pracy. Wszystko co robimy, robimy dla was, tak byście mogli odkrywać urok Opola.

Dla nas świętem było także wydanie książki “Dawno temu w Opolu...” (dziękujemy Michałowi Nowikowi za szansę i Marcie Wolnej za piękne ilustracje), organizowanie warsztatów dla najmłodszych, by mogli poznać tajemnice swojego miasta, oprowadzanie was po międzywojennym Oppeln czy wspólne wizyty w Muzeum Śląska Opolskiego. Pewnie, chcielibyśmy więcej i częściej, ale ciężko znaleźć czas w gąszczu codziennych spraw. Obroniliśmy was przed wszędobylskimi reklamami i ogłoszeniami, byście mogli się czuć w naszych skromnych internetowych progach, jak najlepiej (w końcu robimy to z potrzeby serca a nie portfela). I mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na długo!

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wam wszystkim razem i każdemu z osobna. Za to, że wspominacie razem z nami, poprawiacie nas (w końcu nie myli się tylko ten kto nic nie robi), wspieracie swoją codzienną obecnością na blogu. A przede wszystkim za to, że potwierdzacie, że nasza działalność ma sens i możemy podróżować w czasie w tak doborowym, bo waszym, towarzystwie!

Dzięki!

Justyna Kraus,
Marta Dziubczyńska,
Grzegorz Bogdoł.

fot.[K.Dobrowolski]